• Search form

  • 21. July 2017
  • 17/Jun/2017

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30/Jun/2017

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07/Jul/2017

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč
    Umjetnik na odmoru 2017. / Valamar

    RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN: SLIKE / PAINTINGS, 2009-2012 - izložba (6-29.7.2017.)

    kustosi: Ješa Denegri; Dorotea Fotivec (Institut za istraživanje avangarde)
    organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.

    https://www.facebook.com/ArtistOnVacation

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    Kulturni centar Beograda

    MIA ĆUK: BROD JE IZNUTRA POTONUO - izložba (6-27.7.2017.)
    (Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    PUT PREDMETA - izložba (6-27.7.2017.)
    umetnici: ENTONI BODIN, SEMUEL BAKMAN, DŽIMI DARAM, RODRIGO KAS, MIŠEL FRANSOA, LORA GOZLAN, MAKS HATLER, SINIŠA ILIĆ I TINA GVEROVIĆ, AILB NI BRIAI, POLIN PEJAN, BABET RAMBO, MILOŠ TOMIĆ, ANEŽIEN VAN DORN
    kustosi: Izabela Enrion, Nima Liraj
    organizacija: L’Œil d’Oodaaq i Kultyurni centar Beograda

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    DRAGAN VOJVODIĆ - NEOPLANKING - fotografije, foto-instalacije, performans (6-27.7.2017.)

    Likovna galerija KCB-a ne radi nedeljom

    http://www.kcb.org.rs

    09/Jul/2017

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
    MLADEN MILJANOVIĆ (1981, zenica): UDAR / STRIKE - izložba (7.7.-10.8.2017.)
    kustoskinja: Suzana Vuksanović

    http://www.msuv.org

    12/Jul/2017

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
    TOMISLAV HRŠAK (1992, Zagreb), ANJA LEKO (1991, Zagreb), VESNA SALAMON ROHAČEK (1985, Zagreb): PRIVREMENO - izložba (11.7.-12.8.2017.)

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    13/Jul/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    GORDANA BRELIH (Kanada): NEVIDLJIVA NIT - izložba (12-25.7.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    DALIBORKA ĐURIĆ: ZNANJE ĆE SPASITI SVET - izložba (12.7.-14.8.2017.)

    http://mus.org.rs

    14/Jul/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
    VAJARI SRBIJE - izložba (13.7.-7.8.2017.)
    učesnici: AKIRA MARAVIĆ, ALEKSANDAR SRB, ALEKSANDAR ŠEROVIĆ, ALEKSANDRA DRAGANJAC, ALEKSANDRA PETROVIĆ, ANDREA PROKOPIJEVIĆ, ANDREJA KRSTIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, BILJANA POLOVINA STELJIĆ, BORA NIKOLIĆ, BOŠKO ATANACKOVIĆ, ĐORĐE ARALICA, DRAGAN STOJADINOVIĆ, DRAGANA FILIPOVIĆ, GORAN PEČENOVIĆ, GORDANA BELIĆ, IGOR SMILJANIĆ, IVANA MILEV, IVANA PUŠKAŠ, JELENA KOSTIĆ, JELENA LAZAREVIĆ, JULIJANA PROTIĆ, KATARINA LAZIĆ, KATARINA TRPKOVIĆ, LJUBOMIR BRKIĆ, LJUBOMIR LACKOVIĆ, MARIJA RAJŠIĆ, MARIJANA GVOZDENOVIĆ, MARKO KRESOJA, MAŠA PAUNOVIĆ, MIHAJLO GERUN, MILAN KLIČKOVIĆ, MILAN KULIĆ, MILIJA NEŠIĆ, MILORAD STAJČIĆ, MILOŠ ŠARIĆ, MILUN VIDIĆ, MILUTIN MIČIĆ, MIODRAG ROGAN, MIROSLAV SAVKOV, MOMIR DIMITRIJEVIĆ, NENAD GAJIĆ, NEVENA POPOVIĆ, OLGA MILIĆ, PREDRAG KOVAČIĆ, RADE MARKOVIĆ, RANKO DRAGIĆ, SANJA SREMAC, SLAVICA LAZIĆ DUNDOS, SLAVIŠA MIHAJLOVIĆ , SLOBODAN BOKA KOSTADINOVSKI, SVETLANA KAROVIĆ, VASILISA BELOŠEVIĆ, VESNA RISTOVSKI, VESNA DISIĆ, VLADO NJARADI, ZDRAVKO MILINKOVIĆ, BOŽIDAR BABIĆ, LEPOSAVA MILOŠEVIĆ SIBINOVIĆ, DUŠAN RUSALIĆ, AJDIN PUTEŠA, MATIJA VUKOVIĆ, NENAD BURNIĆ

    http://www.ulus.rs

    Galerija Principij, pod Voltun 4, Rijeka

    BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): TOO MUCH PHOTOGRAPHY (TUMAČ FOTOGRAFIJE) - izložba (13-27.7.2017.)

    autor izložbe: Jelena Matić

    http://fotoklubrijeka.hr

    15/Jul/2017

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    RÓZA EL-HASSAN (Mađarska-Sirija): KAO PTICE - izložba (14.7.-13.8.2017.)

    kustosi: Sanja Kojić Mladenov, Barnabás Bencsik

    http://www.msuv.org

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Dolac 1/II, Rijeka

    IN THEIR EYES… - izložba (14.7.-17.8.2017.)

    umjetnici:

    STEFANO CAGOL

    NEMANJA CVIJANOVIĆ

    IGOR EŠKINJA

    HANNES EGGER

    MICHAEL FLIRI

    MIROSLAV HAŠEK

    ZDENA KOLEČKOVÁ

    RICHARD LOSKOT

    MICHAELA THELENOVÁ

    SLAVEN TOLJ
    kustosi: Michal Koleček, Camilla Martinelli

    http://www.mmsu.hr

    16/Jul/2017

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

    http://www.narodnimuzej.rs

    17/Jul/2017

    MMC Luka, Istarska 30, Pula

    64. Pula film festival: Cinemaniac 2017

    VIDEO TELEVISION ANTICIPATION / VIDEO TELEVIZIJA ANTICIPACIJA

    NEW COLLECTONS / NOVE KOLEKCIJE: DESKTOP CINEMA (16.7.-1.8.2017.)
     

    artists / umjetnici: TOMISLAV GOTOVAC, SANJA IVEKOVIĆ, IVAN FAKTOR, DALIBOR MARTINIS, APSOLUTNO, DUBRAVKA SEKULIĆ, ZHEL, ŽIŽIĆ/KOŽUL, ANA HUŠMAN, TOMISLAV ŠOBAN, LIGHTUNE G., KEVIN B. LEE, SUSANNA FLOCK 
     

    kustosica/ curated by: Branka Benčić
    su-kustosice/ co-curators: Miriam De Rosa (Desktop cinema), Aleksandra Sekulić (Video televizija anticipacija)

    http://www.apotekapsu.hr

    http://pulafilmfestival.hr

    19/Jul/2017

    Dom omladine Beograda

    BORIS BURIĆ: STRUMIČKA ULICA - fotografski projekat u nastajanju od 2012. godine (18.7.-6.8.2017.)

    http://www.domomladine.org

    20/Jul/2017

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
    MAAYAN AMIR I RUTI SELA: BLOKADA SLIKA - izložba (19.7.-5.8.2017.) + artist talk

    kustosica: Chen Tamir

    http://www.g-mk.hr/hr/home/#!a1=461
    https://exterritory.wordpress.com

    http://www.g-mk.hr

    21/Jul/2017

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    ČLANOVI ULUPUDS-a i PRIMENJENIH UMETNIKA REGIONA NIŠ - izložba (20.7.-9.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    64. PULA FILM FESTIVAL (15-22.7.2017.)

    Kino Valli
    09:30 AGAPE
    11:30 DNEVNIK MAŠINOVOĐE
    15:00 MEĆAVA
    16:45 KIKLOP
    19:15 GLEMBAJEVI
    21:30 KARNEVAL, ANĐEO I PRAH
    23:45 EGZORCIZAM

    INK
    10:00 CRVENI PAS: POČETAK
    15:00 LAVINA
    16:30 KRATKI IZLET
    19:15 UZVODNO RIJEKOM
    19:15 RIVER UPSTREAM

    Arena
    21:30 AGAPE
    23:00 DNEVNIK MAŠINOVOĐE

    Portarata
    21:30 U DALJINI
    21:30 ZID
    21:30 POVRATNIK
    21:30 SVI VOLE MORSKU OBALU
    21:30 90 STUPNJEVA SJEVERNO
    21:30 OPROŠTAJ
    21:30 EDMOND

    Ambrela
    22:00 BIJELI KRALJ

    http://www.pulafilmfestival.hr

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    NAUČNO-TEHNIČKA BAŠTINA U ZBIRKAMA UNIVERZITETA U BEOGRADU - izložba (20.7.-20.8.2017.)

    autorka: Zora Atanacković, viša kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    7. Međunarodni festival animiranog filma SUPERTOON (16-21.7.2017.) Šibenik

    Program je OVDE

    http://www.supertoonfestival.com

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Sala Sokolskog doma
    11:00 Promenadni koncert „violončelista“ polaznika nastave gostujućeg profesora Stefana Popova

    ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
    20:30 Duvački orkestar i rok bend pod rukovodstvom Aleksandra Sedlara
    solista: Dragan Đorđević - Suzuki

    21:30 Grupa GALIJA

    http://arlemm.rs/festival

    Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Kraljice Natalije 45/I, Beograd

    Orasio Ćeruti Guldberg (Horacio Cerutti - Gulberg): MOGUĆNOST TRANSKAPITALISTIČKOG ŽIVOTA - diskusija o knjizi 
    (Nacionalni Autonomni Univerzitet u Meksiku - UNAM)
    diskusanti: Oskar Barbosa Lisano (Univerzitet u Varšavi, Poljska), Miloš Ćipranić (IFDT), Katarzina Dembizc (Univerzitet u Varšavi, Poljska), Bojana Kovačević Petrović (Filozofski fakultet, Univerzitet Novi Sad), Dejan Mihailović (Tehnološki institut Monterej, Meksiko), Djurdja Trajković (IFDT)

    moderatorka: Djurdja Trajković (Institut za filozofiju i društvenu teoriju)

    organizacija: Institut za filozofiju i društvenu teoriju u saradnji sa Društvom hispanista

    http://www.instifdt.bg.ac.rs

    8. SUNCEBEAT (19-25.7.2017.) The Garden Tisno
    Program je OVDE

    http://suncebeat.com

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    LISTANJE VREMENA - izložba svih izdanja periodike Jevreja u Srbiji

    autorka: Biljana Albahari, bibliografkinja u nacionalnoj biblioteci

    Na izložbi će govoriti: istoričar Dejan Ristić i bibliograf Zdravka Radulović

    https://www.nb.rs

    Tvrđava Kastel, Banja Luka
    10. DEMOFEST (20-22.7.2017.)

    12.30 ŽENE SLIKAJU ŽENE U MUZICI - izložba

    13.00 Vedrana Rudan: MUŠKARAC U GRLU - promocija knjige

    20.00 Basstion bina
    DEGENEZA (Srb)
    FREEMASONS (GBR)
    KY-MANI MARLEY (Jam)

    20.00 Beton bina
    SHANGHAI STREET FIGHT (BiH)
    LAČNI FRANZ (Slo)

    http://demofest.org

    Fort Punta Christo, Štinjan, Pula

    15. SEASPLASH FESTIVAL (20-23.7.2017.)

     

    MainSplash stage

    21:30-22:45 BLACK STAR DUB COLLECTIVE (UK)
    23:30-00:30 BAMWISE (HR)
    00:45-02:15 VIBRONICS MEETS CONSCIOUS SOUNDS (UK)
    02:30-04:00 PAPRIKA KORPS (PL)

     

    DubSplash stage

    Hosted - in SoundClash - by:
    DIGITRON SOUND SYSTEM
    WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
    SEASPLASH SOUND SYSTEM

    21:00-22:30 DUB SETTLERS HI-FI (SK)
    22:30-00:00 ROCKERS DUB MASTER (I)
    00:00-01:30 LION’S DEN (F)
    01:30-03:30 MUNGO’S HI FI – DJ set (UK)
    03:30-06:00 DIGITRON (HR)

     

    ElektroSplash

    Hosted by: SEASPLASH SOUND SYSTEM
    visuals: SYRUP VISUALS

    powered by Bassive & Untied
    22:00-00:00 AUDI0PILLE (A)
    00:00-02:00 207 (HR)
    02:00-04:00 ISONOE  (A)
    04:00-06:00 Proove & Dega (HR)

     

    SoundSplash

    Hosted by: MUNCHIES SOUND SYSTEM

    22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
    00:00-02:00 SANDOKAN HI-FI (DE)
    02:00-04:00 OHOROHO (SLO)
    04:00-06:00 PETER PO$H (HR)

     

    BeachSplash

    Hosted by: BOCA SOUND SYSTEM

    13:00-15:00 MONKEY TRAIN (CH)
    15:00-17:00 SELECTRESS BEATROOT (A)
    17:00-19:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Roots Set) (D)
    19:00-21:00 BASS MATTERS (HR)

    http://www.seasplash.net

    Plaža Acapulco, Supetar/Brac

    8. VOI’SA festival (21-23.7.2017.)

     

    21.7.

    16.00/22.00 ANTE DEMOS

    22.30 RØLØ live

    23.30 URBAN & 4 live

    01.30 BOCA SOFISTIFUNK & KID VA feat. ŠKVORC

    03.30 D GREE

     

    22.7.

    15.00 TABU

    17.00 FIDDLY DIGITS

    19.00 VOI’SA SURPRISE

    22.00 UNITESOULID Live act

    23.30 ELEMENTAL live

    01.30 OLI DO BOLLI

    03.30 HRWOE

     

    23.7.

    15.00 Voi’sa beach party

    ANTE JAHIR & IVAN DUDDA

    19.30 KARMACOMA tribute to NINO

    22.00 MJ SUDDANI

    23.30 AM:PM live act

    01.00 EDDY RAMICH

    03.00 LUKA JAKIR

    04.00 FETA

    http://www.voisafestival.com

    24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

    U fokusu: Hrvatska kinematografija

     

    Art bioskop Aleksandar Lifka

    Novi Mađarski film

    16:30 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

    režija: Török Ferenc

    uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

    scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

    producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

    fotografija: Elemér Ragályi

    montaža: Béla Barsi

    muzika: Tibor Szemzö

    produkcija: Katapult Film

     

    18:30 Hrvatska u fokusu - kratki

    JEŽEVA KUĆICA (Kanada/Hrvatska, 2016, 10 min)

    režija: Eva Cvijanović

    scenario: Eva Cvijanović (based on a fable by the Yugoslavian author Branko Ćopić)

    producent: Jelena Popović (NFB), Vanja Andrijević (Bonobostudio)

    fotografija: Ivan Slipčević

    montaža: Eva Cvijanović, Iva Kraljević

    muzika: Darko Rundek

    produkcija: National Film Board of Canada, Bonobostudio-Zagreb

     

    PLANEMO (Hrvatska, 2016, 14 min)

    režija, scenario, montaža: Veljko Popović

    producent: Veljko Popović, Milivoj Popović

    muzika: Siniša Jakelić

    produkcija: Krupni kadar

     

    PIKNIK (Hrvatska, 2015, 13 min)

    režija: Jure Pavlović

    uloge: Emir Mušić, Aleksandar Seksan, Senad Alihodžić

    scenario: Džejna Avdić, Jure Pavlović

    producent: Luka Venturin, Jure Pavlović

    fotografija: Almmir Fakić

    montaža: Dragan Von Petrović

    muzika: Vladimir Božić

    produkcija: Sekvenca

     

    KOKOŠKA (Nemačka/Hrvatska, 2014, 15 min)

    režija, scenario: Una Gunjak

    uloge: Iman Alibalić, Mirela Lambić, Esma Alić, Mario Knezović

    producent: Jelena Goldblach

    fotografija: Matthias Pilz

    montaža: Anja Siemens

    muzika: Bernd Schurer

    produkcija: Zak Film Productions (DE)

     

     

    Eurocinema Otvoreni univerzitet

    Omaž programa dobitnicima nagrade Aleksandar Lifka

    17:00 CARRINGTON (SAD, 1995, 121 min)

    režija: Christopher Hampton

    uloge: Emma Thompson, Jonathan Pryce, Steven Waddington

    scenario: Christopher Hampton, Michael Holroyd

    producent: John McGrath, Ronald Shedlo

    fotografija: Denis Lenoir

    montaža: George Akers

    muzika: Michael Nyman

    produkcija: PolyGram Filmed Entertainment, Freeway Films

     

     

    Bioskop Fontana Beograd

    Palić u Beogradu

    17:00 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

    režija: Török Ferenc

    uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

    scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

    producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

    fotografija: Elemér Ragályi

    montaža: Béla Barsi

    muzika: Tibor Szemzö

    produkcija: Katapult Film

     

    19:00 PARK (Grčka/Poljska, 2016, 100 min)

    režija: Sofia Exarchou

    uloge: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen, Yorgos Pandeleakis Enuki,Gvenatadze, Lena Kitsopoulou

    scenario: Sofia Exarchou

    producent: Christos V. Konstantakopoulos, Amanda Livanou

    fotografija: Monika Lenczewska

    montaža: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    muzika: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

    produkcija: Faliro House Productions, Madants Sp. z o.o., Neda Films

     

     

    Filmski klub Otvorenog univerziteta

    Eco Dox

    18:00 10 MILIJARDI / 10 MILLIARDEN (Nemačka, 2015, 107 min)

    režija: Valentin Thurn

    scenario: Valentin Thurn & Sebastian Stobbe

    producent, fotografija: Tina Leeb & Jürgen Kleinig

    montaža: Henk Drees

    muzika: Dürbeck and Dohmen

    produkcija: Celluloid factory

     

     

    Bioskop Abazija

    Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

    19.00 Part 3 (95')

    SVI VOLIMO OBALU / TOUT LE MONDE AIME LE BORD DE LA MER (Španija, 2016, 17 min)

    režija: Keina Espiñeira

    produkcija: Rotterdam Short Film Nominee

     

    ZVEZDA PADALICA / ПАДАЩА ЗВЕЗДА (Bugarska/Italija, 2015, 28 min)

    režija: Lyubo Yonchev

    produkcija: Drama Short Film Nominee

     

    9 DANA - SA MOG PROZORA U ALEPU / 9 DAYS - FROM MY WINDOW IN ALEPPO (Holandija/Sirija, 2015, 13 min)

    režija: Thomas Vroege, Floor van der Meulen & Issa Touma

    produkcija: Bristol Short Film Nominee

     

    LIMBO (Francuska/Grčka, 2016, 30 min)

    režija: Konstantina Kotzamani

    produkcija: Short Film Nominee

     

    U DALJINI / IN THE DISTANCE (Nemačka, 2015, 7 min)

    režija: Florian Grolig

     

     

    Letnja pozornica Palić

    21:00 REKVIJEM ZA GOSPOĐU J (Srbija, 2016,93 min) - van konkurencije/out of competition

    režija: Bojan Vuletic

    uloge: Mirjana Karanović, Srđan - Žika Todorović, Boris Isaković, Jovana Gavrilović

    scenario: Bojan Vuletic

    producent: Nenad Dukić (SEE Film Pro)

    fotografija: Jelena Stanković

    http://www.palicfilmfestival.com

    MLADIFEST 2017 (14-23.7.2017.) Sežana

    Park pri Starem gradu
    17:00 Načrtovalci paka sanj
    Delavnico void Petra Grmek

    Plešivica
    19:00 WKRWGLCA - prvi dan
    KORMORANA (Slo)
    ONCE WAS NEVER (Slo)
    LOW PEAK CHARLIE (Slo)
    STONED JESUS (Ukr)
    NOCTIFERIA (Slo)

    http://mladifest.org

    Zetra, Sarajevo
    6. SARAJEVO BEER FEST (20-22.7.2017.)

    EDO MAJKA (Brčko)
    http://www.edomaajka.com
    ST LOUIS BAND (Beograd)
    MAJKE(Vinkovci)
    PROJEKT RAKIJA (Holandija)
    http://www.projektrakija.com

    http://www.sarajevobeerfestival.com

    Kozovc na Jesenovc, Železniki
    24. KRAWAL FESTIVAL 2017 (21/22.7.2017.)

    21.7.
    KOFFIN CATS (Garden City, Detroit, Michigan) - psychobilly
    https://www.facebook.com/koffinkats
    https://www.koffinkatsrock.com
    HEADUP (Wroclaw, Poland) - groove HC metal
    https://www.youtube.com/watch?v=w9B3NoKsRpw
    SRD (Lj/Ms) - black metal
    https://www.youtube.com/watch?v=hfJaMl7W270
    CYKA BLYAT (Železniki) - crust
    BARUFA (Železniki) - crust
    ZABOJNIK (Postojna) - hardcore
    https://www.youtube.com/watch?v=WCVi0E1tE6A
    ARTICULATION OF ANTIPATHY (Železniki) - death metal

    22.7.
    BLACK REAPER (Nova Gorica) - thrash metal
    https://www.youtube.com/watch?v=h6PtAYH01VQ
    HAKATTAK (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=yX3FW7zxuFU
    PIGS PARLAMENT (Goriška Brda) - ska punk HC
    https://www.youtube.com/watch?v=TNne5y0QVM8
    FRŠLUS (Idrija) - punk
    https://www.youtube.com/watch?v=Wyt31LWXJvQ
    ZRADA (Ukrajina)
    https://zrada.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/zradahc/
    10/18 €
    https://www.facebook.com/events/1922651024674953

    http://www.rov-drustvo.si

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 KAPETAN MIKULA MALI (JUG, 1974)
    uloge: Petar Prličko, Tonči Bidan
    režija: Obrad Gluščević

    20.30 TRAMVAJ ZVANI ŽELJA (SAD, 1951)
    A Streetcar Named Desire
    uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Vivijen Li (Vivien Leigh)
    režija: Elia Kazan (Elia Kazan)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Francuski institut u Srbiji, Nikole Pašića 33, Novi Sad

    EMANUEL RUBEN (Francuska) - razgovor

    Akademska knjiga uskoro će objaviti novi roman Emanuela Rubena SNEŽNA LINIJA u prevodu Melite Logo Milutinović

    http://www.akademskaknjiga.com

    Grad, Beograd

    Filozof Leopoldo Sea (Leopoldo Zea, 1912-2004, Meksiko): OTKRIĆE I IDENTITET LATINSKE AMERIKE - promocija prvog prevoda knjige na srpski jezik

    učesnici: Orasio Čeruti-Guldberg (Meksiko) - filozof, Anđela Gašić (Srbija) - koordinatorka prevodilačkog tima, Jelena Filipović (Srbija) - recenzentkinja knjige

    moderatorka: Jelena Spasojević koordinatorka projekta Letnja škola

    organizacija: Društvo hispanista, u okviru Međunarodne letnje škole latinoameričkih studija, i Institut za evropske studije

    http://www.gradbeograd.eu

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd

    STIHOM GOVORIM 5+ - predstavljanje pesničkog zbornika

    priredili: Mirsada Bibić Šabotić, Nataša Andrić i Nataša Banković

    http://www.kucadjurejaksica.rs

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2

    IZ OKVIRJA - razstava fotografov in fotografinj (21.7.-19.8.2017.)

    autor razstave: Klavdio Sluban
    fotografi: VLADO BERNETIČ, STEVAN ČUKALAC, ŽIGA GRIČNIK, VID JAKOB, PETRA KAPŠ, NEŽA KOKOL, TEREZA KOZINC, TOMAŽ LIPICER, MIRO NUNIČ, ANUŠA PETR, ANDREJ POTRČ, SANDRA POŽUN, BRANIMIR RITONJA, NINA SOTELŠEK, JAKA TERŠEK, ANA ZIBELNIK

    kustosinja razstave: Andreja Borin
    postavitev razstave: Andreja Borin v sodelovanju z avtorji

    http://www.ugm.si

    Kulturni centar Novog Sada

    KRALJ PETAR II KARAĐORĐEVIĆ U EMIGRACIJI - tribina
    autor i predavač: msr Ognjen Karanović, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    GUSTAV KLIMT - PRETEČA MODERNE - dokumentarna izložba o životu i delu jednog od najvećih austrijskih slikara (21.7.-3.8.2017.) povodom 155 godina od umetnikovog rođenja (1862-1918)
    organizacija: Austrijski kulturni forum i Kulturni centar Zrenjanina

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    6. NEW WAVE HADŽIĆI MUSIC FEST (2.7.-5.8.2017.)

    Caffe Tref Hadžići
    Grupa REGIJA

    http://www.hadzicimusicfest.com

    Plavo pozorište, Zgrada BIGZ-a, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI, Beograd

    SUMNJE I NAPREDAK - demonstracija rada Kamile Klamut i Eve Pašikovske, Teatar Zar/Grotovski institut, Poljska

    http://plavopozoriste.com

    OŠ Jan Kolar, Selenča
    5. SELFEST (20-23.7.2017.)

    RAMMSTURM (Rammstein Tribute Band - Mađarska)
    NEOZBILJNI PESIMISTI
    JORGOVANI
    SCORDISCI
    https://www.facebook.com/mfselfest

    http://www.selfest.org

    10. POGO NEVER ENDS FEST (21/22.7.2017.)

     

    21.7.

    ŽULJ (Reka / Hrvaška)
    https://www.facebook.com/žulj-197444563984952
    NO ARMY (Reka / Hrvaška)
    https://www.facebook.com/NoArmyRijeka
    HBWC (Novo Mesto)
    https://www.facebook.com/HBWCband
    CLOCKWORK PSYCHO (Ljubljana)
    https://www.facebook.com/clockworkpsychoband
    GLISTA (Ljubljana)
    https://www.facebook.com/GlistaGrindcore

     

    22.7.

    PUNKREAS (Nikšič)
    https://www.facebook.com/PunkreasNiksic2003
    DEALERS CHOICE (Wien)
    https://www.facebook.com/DealersChoicePunkrock
    ZRADA (Kharkiv, Ukrajina)
    https://www.facebook.com/zradahc
    SPLACHOVACI NOČNIK (Milevsko,Petrovice,Radvánov / Češka)
    https://www.facebook.com/nocnik.milhausen.punk
    HELLCRAWLER (Nova Gorica)
    https://www.facebook.com/hellcrawler

    http://www.klubgromka.org

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Долни Сарај
    Џез викенд
    ДОМИК Џ. МАРШАЛ БЕНД (Холандија/В.Британија)
    MOMБ Данска (во кој е ПОТФ (со гудачки квартет)

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Pjaca od zatvora, Kotor

    6. KotorAPSS (15-22.7.2017.)

    Predavanja

    JAMES TAYLOR-FOSTER

    ANASTASIOS TELIOS

    http://kotorapss.me

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Savamalski koncert
    TRIO ARTIUM: UBRZANjE... OD ROMANTIZMA DO 21.VEKA - koncert klasične muzike

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    22. BAŠČARŠIJSKE NOĆI (1-29.7.2017.) Sarajevo

    Ljetna pozornica Ilidža
    MEĐUNARODNI FESTIVAL FOLKLORA

    Bosanski kulturni centar
    MARIJA ŠESTIĆ

    http://bascarsijskenoci.bkc.ba

    Narodna in univerzitetna knjižnica, Turjaška 1, Ljubljana
    POLETI V NUK FESTIVAL 2017 (1-22.7.2017.)

    Jazz v Petek: ZLATKO KAUČIČ - bobnar, tolkalist in skladatelj
    https://www.youtube.com/watch?v=okN-oknFyzw
    10 €

    http://www.festival-poletivnuk.si

    15. MOSTAR BLUES & ROCK FESTIVAL (21/22.7.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.mostarblues.com

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    Gardoš, Zemun/Beograd
    LETO NA GARDOŠU 2017 (7.7.-3.9.2017.)

    VOLI ME DO KRAJA
    igraju: Ivan Zekić, Mirka Vasiljević, Nemanja Janičić

    http://www.tczemun.rs

    7. LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD - DORTMUND 2017 (15-22.7.2017.)

     

    Petrovaradinska tvrđava ispred Galerije I.T.D Radošević

    SO WAYS - koncert

    JAM SESSION

    http://www.kcns.org.rs

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Špina / Labin old town
    SHPEENA DOX - festival dokumentarnog filma / documentary film festival

    http://www.labin-art-republika.com

    Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka

    64. PULA FILM FESTIVAL 2017 (15-22.7.2017.) - izbor (20-22.7.2017.)

     

    CRNI DIJAMANT / DIAMANT NOIR (Francuska/Belgija/Kanada, 2016., 115 min)

    režija: Arthur Harari

    scenarij: Arthur Harari, Vincent Poymiro, Agnès Feuvre

    uloge: Niels Schneider, August Diehl, Hans-Peter Cloos

    fotografija: Tom Harari

    montaža: Laurent Sénéchal

    glazba: Olivier Marguerit

    produkcija: Les Films Pelléas

    https://www.youtube.com/watch?v=k8u9SlPuqWY

    https://www.art-kino.org

    18. Festival plesa i neverbalnog kazališta SVETVINČENAT (20-23.7.2017.)

    Trg / Square
    21:30 ALIEN EXPRESS (Slovenija)
    autori i izvođači: Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek
    dizajn svjetla, trailer i fotografije: Borut Bučinel
    glazba: Kristijan Krajnčan
    mentor: Kaja Lorenci
    producent: Urška Pleše
    produkcija: Flota, Ljubljana
    koprodukcija: Plesni teater Ljubljana
    https://www.youtube.com/watch?v=bNcLYbrcu90

    Kaštel / Castle
    22:00 THE DEVIL'S GARDEN (Hrvatska)
    Zagrebački plesni ansambl
    autor & koreograf: David Hernandez
    asistent koreografa: Colas Lucot
    plesačice: Petra Chelfi, Andreja Jandrić, Martina Nevistić, Filipa Bavčević, Sintija Kučić, Petra Valentić, Kasija Vrbanac
    savjetnica za glazbu: Davorka Begović
    glazba: J. S. Bach: Umijeće fuge, BWV 1080 / Contrapunctus 14: Canon Per Augmentationem In Contrario Motu - P. Setzer, D. Finckel / Contrapunctus I - Emerson String Quartet, obrada: David Hernandez / Contrapunctus 14 (18): Fuga a 3 Soggetti - Emerson String Quartet / Bojan Gagić: elektronička djela, live procesiranje elektroničkog zvuka
    oblikovatelj zvuka: Bojan Gagić
    oblikovatelji svjetla: Bojan Gagić, Saša Bogojević
    scenografkinja: Zdravka Ivandija Kirigin
    kostimografkinje: Ana Fucijaš, Zdravka Ivandija Kirigin
    fotografkinja: Jelena Janković
    voditelj proba: Ognjen Vučinić
    producentica: Koraljka Begović
    ravnateljica ZPA: Petra Glad
    ko-produkcija: Zagrebačko kazalište mladih
    https://www.youtube.com/watch?v=pXanxLB8ek8

    Mediteranski plesni centar / MDC
    Laura Aris Alvarez: POWER SOURCES - workshop (21-23.7.2017.)

    http://www.svetvincenatfestival.com

    31. GRAD TEATAR BUDVA 2017 (5.7.-17.8.2017.)
    Moto: Za tri groša, Bertold Breht

    Santa Marija
    BORIS KRALJEVIĆ i KVARTET - koncert

    http://www.gradteatar.me

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Atrij Kneževa dvora
    Pjesnici na Igrama
    autorica projekta: Mani Gotovac
    STARE LJUBAVI - HRVATSKI PJESNICI U INTERPRETACIJI TEREZE KESOVIJE
    Arsen Dedić
    Jakša Fiamengo
    Luko Paljetak
    Ivica Prtenjača
    Željko Sabol
    Ivo Vojnović

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    12. Festival Mediteranskog teatra PURGATORIJE 2017 (22.6.-31.8.2017.) Tivat

    Galerija ljetnjikovca Buća
    MARIJA TOŠKOVIĆ - izložba crteža

    http://www.czktivat.me

    RIJEČKE LJETNE NOĆI 2017 (1-21.7.2017.)

    Trg Riječke rezolucije
    SUDAR PERCUSSION: OXYGENE - koncert, multimedijalni spektakl

    http://hnk-zajc.hr

    Ljetna pozornica Tuškanac, Dubravkin put b.b. Zagreb

    ZAGREB FILM FESTIVAL - IZBOR (17-23.7.2017.)

     

    NAKON LJUBAVI / L’ÉCONOMIE DU COUPLE (Francuska/Belgija, 2016, 98 min)

    redatelj: Joachim Lafosse
    scenarist: Mazarine Pingeot, Fanny Burdino, Joachim Lafosse, Thomas van Zuylen
    producent: Sylvie Pialat, Benoit Quainon, Jacques-Henri, Olivier Bronckart
    produkcijska kuća: Les fims du worso, Versus Production
    direktor fotografije: Jean-François Hensgens
    montaža: Yann Dedet
    glumci: Bérénice Bejo, Cédric Kahn, Jade Soentjens, Margaux Soentjens
    https://www.youtube.com/watch?v=COEhyHcZBzQ

    https://www.facebook.com/ljetnapozornicatuskanac

    ZADARSKO KAZALIŠNO LJETO (30.6.-3.8.2017.)

    Lapidarij Narodnog muzeja
    Tito Strozzi: IGRA U DVOJE
    Glumačka družina Histrion
    režija: Saša Broz

    http://www.hnk-zadar.hr

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    GIRLS, BOYS AND TOYS
    https://www.youtube.com/watch?v=tUUnKadY4_0

    https://www.facebook.com/bitef

    Termalni bazen Palić
    15. Summer3p (20-23.7.2017.)

    Moon Stage
    22:00 – 23:15 Hansol / Great Stuff Recordings, Simma Black
    23:15 – 00:30 ROBIN FUTAKI / Sing Sing, Carbon Black [HU]
    00:30 – 02:30 ERIC SNEO / Tronic, Cubbo [GER]
    02:30 – 04:00 ILIJA ĐOKOVIĆ / Terminal M

    Ceo program je OVDE

    http://www.summer3p.org

    Grad, Beograd

    musicman: SKOČA
    besplatno

    http://www.gradbeograd.eu

Video
Vođenje kroz izložbu “Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim” u KCB-u
08.07.2017 | 23:42

VOĐENJE: Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim

Kada se Drugi susreće sa drugim Drugim / When The Other Meets The Other Other, Kulturni centar Beograda, 6.6 - 1. 7. 2017.