• Search form

  • 20. November 2017
  • 24/Dec/2016

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SRBIJA 1915-1916 - izložba (23.12.2016.-28.11.2017.) u okviru obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata

    autori: dr Dušica Bojić, Nebojša Damnjanović

    dizajn postavke i kataloga: Rastko Šurdić

    http://imus.org.rs

    24/May/2017

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    NYIMPA KOR NDZIDZI - ČOVEK NE MOŽE OPSTATI SAM - izložba (23.5.2017.-28.2.2018.) povodom obeležavanja četrdeset godina rada Muzeja afričke umetnosti

    http://www.museumofafricanart.org

    15/Sep/2017

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    VASKO LIPOVAC: RETROSPEKTIVA (14 9.2017.-7.1.2018.)

    kustosica izložbe: Ana Medić

    autor izložbe: Zvonko Maković

    http://gkd.hr

    17/Sep/2017

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    BOJAN GOLIJA (1932-2014): RETROSPEKTIVA (15.9.2017.-7.1.2018.)
    kustosinja razstave: Gaja Golija

    http://www.ugm.si

    23/Sep/2017

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti @ bivša tvornica Rikard Benčić, Rijeka

    TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - KUDA IDEMO NE PITAJTE / ANTICIPATOR OF THE CRISIS - WHERE DO WE GO DO NOT ASK - retrospektivna izložba (22.9.-26.11.2017.)

    MMSU u saradnji sa Institutom Tomislav Gotovac

    http://www.mmsu.hr

    25/Sep/2017

    Moderna galerija Valjevo, Vuka Karadžića 11, Valjevo

    DADO-SLIKE - izložba Miodraga Dada Đurića (23.9.-31.12.2017.)

    https://www.facebook.com/modernagalerijavaljevo

    28/Sep/2017

    SANU, Beograd

    SRPSKO UMETNIČKO NASLEĐE NA KOSOVU I METOHIJI. IDENTITET, ZNAČAJ, UGROŽENOST - multimedijalna izložba (27.9.-26.11.2017.)

    autori: dopisni član SANU Miodrag Marković i prof. dr Dragan Vojvodić

    https://www.sanu.ac.rs

    29/Sep/2017

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    FPU AZBUKA - izložba Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu (18 autorskih azbuka) (28.9.-1.12.2017.)

    http://www.fpu.bg.ac.rs

    05/Oct/2017

    Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana

    NORA AL-BADRI in JAN NIKOLAI NELLES: DRUGA NEFRETETE - samostojna razstava​ (4.10.-24.11.2017.) in predavanje umetnikov

    http://aksioma.org/the.other.nefertiti/index_slo.html

    11/Oct/2017

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    VJENCESLAV RICHTER (Omilje, 1917. - Zagreb, 2002.): BUNTOVNIK S VIZIJOM - retrospektivna izložba (10.10.-10.12.2017.)

    kustosica izložbe: Vesna Meštrić

    likovni postav izložbe: Vladimir Končar (Studio Revolucija), Vedran Kasap i Ozana Ursić (Clinica Studio)

    http://www.msu.hr

    19/Oct/2017

    Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb

    PLEČNIK NA BRIJUNIMA - izložba (18.10.-30.11.2017.), povodom 145. obljetnice rođenja i 60. obljetnice smrti velikana slovenske arhitekture Jože Plečnika

     

    organizacija: Plečnikova kuća i Rukopisni odjel Narodne i Sveučilišne knjižnice iz Ljubljane

    http://www.hazu.hr

    Arhiv Tošo Dabac, Ilica 17, Zagreb

    DRAMSKI SVIJET MARIJE BRAUT - izložba (18.10.-15.12.2017.)

    kustosica izložbe: Marina Benažić

    asistentica izložbe: Renata Filčić

    volonterka: Mihaela Zajec

    postav izložbe: Vendi Vernić

    http://www.msu.hr

    20/Oct/2017

    +MSUM - Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

    JANEZ JANŠA, JANEZ JANŠA, JANEZ JANŠA: JANEZ JANŠA®​ - razstava​ (18.10.2017.-18.2.2018.)

    gostujoči kustos: Domenico Quaranta

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2115/janez-jansa-janez-jansa-janez-jansa

    21/Oct/2017

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    25/Oct/2017

    Kulturni centar Zrenjanina

    MALE UTOPIJE - Italijanska arhitektura trećeg milenijuma između istorije, istraživanja i inovacije - izložba (24.10.-10.12.2017.)

    organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu, BINA, Kulturni centar Zrenjanina, Društvo arhitekata Zrenjanina

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    26/Oct/2017

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    ZOOM IN - kragujevački umetnici u zbirkama Narodnog muzeja Kragujevac - izložba (25.10.-1.12.2017.)

    autor izložbe i kataloga: Tatjana Milosavljević, muzejski savetnik istoričar umetnosti

    umetnici: Nikola Koka Janković, Olja Ivanjicki, Svetislav Mladenović, Jelena Petrović, Đorđe i Julka Obradović, Miloš Samardžić, Dragoljub Jelesijević Kepa, Radmila Ilić, Siniša Pavić, Goran Rakić, Zoran Ignjatović, Bojan Otašević, Vesna Ristovski, Nikola Bogdanović, Dragan Đorđević, Vladimir Ranković, Slobodan Bojović…

    http://www.muzej.org.rs

    27/Oct/2017

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    EDVIN EDDY BIUKOVIĆ (1969, Zagreb): RETROSPEKTIVA (26.10.-10.12.2017.)

    kustosica izložbe: Koreljka Jurčec Kos

    http://gkd.hr

    AFK Palach, Kružna 4, Rijeka

    STEPHANY STEFAN (Rijeka): PUTOVANJA - izložba (26.10.-26.11.2017.)

    http://www.stephanystefan.com

    https://www.facebook.com/afk.palach

    28/Oct/2017

    Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica

    Umetnički kolektiv KARKATAG (Beograd): MEHANIZMI CEREMONIJE - izložba (27.10.-1.12.2017.)

    kustos izložbe: Jasmina Jovančić Vidaković, kustoskinja pedagog SGSU

    autor vizuelnog identiteta izložbe i dizajna kataloga: dizajn tim Refresh

    organizacija: Savremena galerija Subotica

    https://sgsu.org.rs

    Public Room, 50 Divizija 22, Skopje

    ТИТО ВО АФРИКА // TITO IN AFRICA - изложба за сите генерации на скопјани што сакаат да се потсетат на едно време и една земја во кое живеевме рамноправно, гордо и достоинствено (27.10.-20.11.2017.)

    Изложбата е настаната како резултат на проектот “Socialism Goes Global” на “University of Exeter” од Велика Британија и “Музеј Југославије” од Белград

    http://publicroom.org/projects/Tito_MK.html

    Galerija New Moment, Hilandarska 14, Beograd

    VAN LINIJA / OUTSIDE THE LINES - Contemporary Artwork Selection Vol.1 - izložba (27.10.-5.12.2017.)

    IVONA PLESKONJA

    SIMONIDA RAJČEVIĆ

    MARINA MARKOVIĆ

    LIDIJA DELIĆ

    LJILJANA ŠUNJEVARIĆ

    DANIELA FULGOSI

    http://newmomentgallery.com

    Museum and Galleries of Ljubljana CC Tobačna 001

    MARKO BATISTA: FLUIDNI DELCI VULKANSKEGA PEPELA / FLUID PARTICLES OF VOLCANIC ASH - razstava (27.10.-24.11.2017.)

    kustosinja razstave: Alenka Trebušak

    http://www.mgml.si/kulturni-center-tobacna-001

    31/Oct/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    21. Godišnja izložba Udruženja umetnika Petrovaradinske tvrđave LIKOVNI KRUG (30.10.-27.11.2017.)

     

    Nikos Arvanitidis

    Zoran Babin

    Ivana Bjelica

    Jelena Bjelica

    Dušanka Bodulić

    Marko Bodulić

    Slobodan Bodulić

    Radule Bošković

    Maja Budžarov

    Andreja Vasiljević

    Miloš Vasiljević

    Dragoslav Višekruna

    Tanja Višekruna

    Stojan Dimovski

    Saša Dobrić

    Gojko Đurović

    Nada Đurović

    Maja Erdeljanin

    Vera Zarić

    Vladimir Zubac

    Bojan Kiridžić

    Ivana Kosanović

    Mladen Marinkov

    Minja Mikić

    Milena Miškov

    Dragan Kurucić

    Slobodan Mojak

    Slobodan Nedeljković

    Miroslav Nonin

    Sibila Petenji

    Borivoj Popržan

    Branislav Radošević

    Srđan Soldatović

    Miloš Stanojev

    Duško Stojanović

    Petar Ćurčić

    Predrag Uzelac

    Boško Ševo

    Vladislav Šešlija

    Predrag Šiđanin

    https://www.facebook.com/Likovni-Krug-1469063033412939

    http://www.kcns.org.rs

    03/Nov/2017

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    MONA LIZA I SUPERMEN: DŽON KENEDI I „NOVA GRANICA“ KULTURE - izložba (2.11.-20.12.2017.), u okviru koje će po prvi put u Republici Srpskoj biti predstavljeno djelo Endija Vorhola „4 x Džeki” (povodom 100 godina od rođenja Džona F. Kenedija (1917-1963)

    http://www.msurs.net

    Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac

    SLOBODANKA STUPAR: STEPENICE NA DOLE SU I STEPENICE NA GORE - izložba (2-25.11.2017.)

    kustos izložbe: Biljana Grković

    https://www.facebook.com/galerijakrusevac

    04/Nov/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    NAOD ZORIĆ (1968, selo Đurđevića Tara) - izložba (2-27.11.2017.), povodom trideset godina umetnikovog stvaralaštva

    http://www.ulus.rs

    Ulična galerija / Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    UNDER COVER - izložba omota albuma nezavisnih muzičara kustoskog kolektiva EMGE iz Zagreba (3.11.-1.12.2017.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Foto galerija Lang, Langova 15, Samobor

    SMILJKA PAVLOVIĆ (Koprivnica 1951) - izložba (29.10.-26.11.2017.)

    subotom i nedjeljom od 11-13 + 16-19 sati

    http://www.fotogalerija-lang.com

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    PAJA JOVANOVIĆ: OD ČIKA PAJE - izložba (1.11.2017.-4.3.2018.)

    Radno vreme: četvrtkom i petkom od 15.00 do 20.00 časova i subotom i nedeljom od 11.00 do 16.00 časova

    http://domjevremagrujica.com

    07/Nov/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    VELIMIR VUKIĆEVIĆ (1950, Beograd) - izložba skulptura (6-27.11.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Studentski kulturni centar, Beograd

    TRADICIONALNO MODERNO 2 - izložba Slikarsko-grafičke sekcije ULUPUDS-a (6-21.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    ANASTAS JOVANOVIĆ (1917-1899) - PIONIR PRIMENJENE UMETNOSTI I DIZAJNA - izložba (6.11.2017.-31.1.2018.)

    autor kataloga i izložbe: mr Jelena Perać, muzejska savetnica

    http://mpu.rs

    Photon - Center za sodobno fotografijo & Kamera / Kino Šiška

    DRUGAČNI SVETOVI 2017 - skupinska razstava (6.11.-1.12.2017.)

     

    GEORGS AVETISJANS (Lv)

    BORIS BEJA (Slo)

    MARKO KOSOVIĆ (Me)

    EVA KRIŽAJ (Slo)

    JELENA MICIĆ (Sr)

    ALEKSANDRA NOWYSZ (Pl)

    VALENTYN ODNOVIUN (Lt)

    PAWEŁ STARZEC (Pl)

    ŠPELA ŠKULJ (Slo)

    BOGLÁRKA ÉVA ZELLEI (Hu)

    https://photon.si

    08/Nov/2017

    Narodni muzej/Galerija savremene umetnosti, Stari korzo 14, Požarevac

    LJILJANA BURSAĆ (1946, Kragujevac): LOGOS PREPLET / LOGOS KNOT - izložba radova na papiru (7-21.11. 2017.)

    www.arte.rs/sr/umetnici/ljiljana_bursac-5338

    http://muzejpozarevac.org.rs

    Muzej rudarstva i metalurgije Bor, Moše Pijade 19, Bor

    NASLEĐE I PRIRODA - izložba (7-21.11.2017.)

    autorka: Emila Petrović iz Muzeja krajine u Negotinu

    http://www.muzejrudarstvaimetalurgije.org

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    DUŠICA PEJIĆ (1976): KRETANJA - izložba slika (7-25.11.2017.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Tam-Tam ulična galerija na Vegovi, Ljubljana

    Pazi, sveža grafika! #9

    PRI ZLATEM STEGNU (NATAŠA IN KATJA SKUŠEK): SAMOROGI PRIDEJO IN SAMOROGI GREDO - razstava (7.11.-4.12.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split

    A4 (0 izdanje) - nacionalni program koji povezuje studente likovnih akademija i povijesti umjetnosti - izložba (7-30.11.2017.)

    DUJE MATETIĆ i MIRELA PLENKOVIĆ (Split)

    MICHEL MESARIĆ i MIA KRNETA (Rijeka)

    EVA HERCEG i ANJA TOMLJENOVIĆ (Zagreb)

    VIKTORIJA KRIŽANOVIĆ i MARIJA ŠKEGRO (Osijek)
     

    https://www.galum.hr

    Muzej grada Beograda, Resavska 40b, Beograd

    POGLED U CENTAR - izbor grafika iz Zbirke Centra za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu - izložba povodom 80 godina Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu (7-25.11.2017.)

    http://www.fluc.org

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    GRADOVI U POKRETU - POSTOSMANSKO NASLEĐE - putujuća izložba (7.11.2017.-8.1.2018.)

    autorka: prof. dr Nataša Mišković

    organizacija: Univerzitet u Bazelu, u saradnji s Muzejem Jugoslavije

    http://www.muzej-jugoslavije.org

    09/Nov/2017

    Galerija Rima, Branka Radičevića 20, Kragujevac

    ĐORĐE IVAČKOVIĆ (1930-2012): SLIKE 1961/1962 - izložba (8.11.-10.12.2017.)

    http://www.galerijarima.com

    SANU, Beograd

    Biblioteka SANU

    VELJKO PETROVIĆ (1884-1967-2017) - izložba (8.11.-1.12.2017.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    MARK POŽLEP (1981, Celje): BLUEPRINT FOR REVOLUTION - razstava (8-30.11.2017.)

    http://www.zavod-parasite.si

    10/Nov/2017

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, MMC Kibla / KiBela, artKIT, Maribor

    ZAVETJA BABILONA / SHELTERS OF BABYLON - mednarodna razstava (9.11.-1.12.2017.)
     

    Igor Andjelić (SI)

    Tammam Azzam (SY)

    Isabelle Arvers (FR)

    Babilonski stolp

    Trevor Brown (AU)

    Cabin Porn

    Gašper Capuder (SI)

    D'SUN (SI)

    Aleksandra Farazin (SI)

    Ivana Ivković (RS)

    Narcis Kantardžić (SI)

    Petra Kapš (SI)

    Metka Kavčič (SI)

    Andrej Koruza, Jan Krmelj, Gašper Torkar, Nika Erjavec (DivinaMimesis) (SI)

    Bojana Križanec (SI)

    Borut Kržišnik, Simon Svetlik (SI)

    Ema Kugler (SI)

    Sigalit Landau (IL)

    Simon Macuh (SI)

    Agnes Momirski (SI)

    Branislav Nikolić (RS)

    Petr Pavlenski (RU)

    Magdalena Pederin (HR)

    Marjetica Potrč (SI)

    Sandra Požun (SI)

    pETER Purg (SI)

    PureH (SI)

    Vlado G. Repnik (SI)

    Saša Spačal, Mirjan Švagelj (SI)

    Emilija Škarnulytė (LT)

    Sabina Štumberger (SI)

    Matjaž Tančič (SI)

    Irena Tomažin (SI)

    Blaž Veber (SI)

    Lujo Vodopivec (SI)

    Ana Vujović (RS)

    Huiqin Wang (SI)

    Jure Zrimšek (SI)

    http://www.seecult.info/kib

    Prodajna galerija Beograd, Kosancicev venac 19, Beograd

    MARKO VUKŠA: SCULPTURE DRAWING - izložba skulptura (9-27.11.2017.)

    http://galerijabeograd.org

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, MMC Kibla / KiBela, artKIT, Maribor

    ZAVETJA BABILONA / SHELTERS OF BABYLON - mednarodna razstava (9.11.-1.12.2017.)
     

    Igor Andjelić (SI)

    Tammam Azzam (SY)

    Isabelle Arvers (FR)

    Babilonski stolp

    Trevor Brown (AU)

    Cabin Porn

    Gašper Capuder (SI)

    D'SUN (SI)

    Aleksandra Farazin (SI)

    Ivana Ivković (RS)

    Narcis Kantardžić (SI)

    Petra Kapš (SI)

    Metka Kavčič (SI)

    Andrej Koruza, Jan Krmelj, Gašper Torkar, Nika Erjavec (DivinaMimesis) (SI)

    Bojana Križanec (SI)

    Borut Kržišnik, Simon Svetlik (SI)

    Ema Kugler (SI)

    Sigalit Landau (IL)

    Simon Macuh (SI)

    Agnes Momirski (SI)

    Branislav Nikolić (RS)

    Petr Pavlenski (RU)

    Magdalena Pederin (HR)

    Marjetica Potrč (SI)

    Sandra Požun (SI)

    pETER Purg (SI)

    PureH (SI)

    Vlado G. Repnik (SI)

    Saša Spačal, Mirjan Švagelj (SI)

    Emilija Škarnulytė (LT)

    Sabina Štumberger (SI)

    Matjaž Tančič (SI)

    Irena Tomažin (SI)

    Blaž Veber (SI)

    Lujo Vodopivec (SI)

    Ana Vujović (RS)

    Huiqin Wang (SI)

    Jure Zrimšek (SI)

    http://www.kibla.org

    Centar za kulturu Lazarevac

    ĐURĐA SIVAČKI (1983, Beograd): PROSTORI - izložba crteža (9-23.11.2017.)

    http://czklazarevac.rs

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Galerija Aleksandar Despić, Skender-begova 51, Beograd

    ARHEOAKUSTIKA: SAKRALNA ARHITEKTURA SREDNJOVEKOVNE SRBIJE - izložba (9.11.-10.12.2017.)

    autori: Zorana Đorđević, Dragan Novković, Marija Dragišić

    http://www.muzejnt.rs

    Galerija Atelje Dado, Dvorski trg Cetinje

    TANJA MARKUŠ: THE INNER POETRY OF STRATEGIC PLANNING - izložba (9.11.-4.12.2017.)

    kustoskinja: Ljiljana Karadžić

    organizator: Narodni muzej Crne Gore

    https://ateljedado.wordpress.com

    Kuća legata, Knez Mihajlova 46, Beograd

    PETAR LUBARDA 1907-1974-2017 - izložba (9.11.2017.-6.1.2018.)

    http://www.kucalegata.org

    Galerija nauke i tehnike SANU

    SEĆANJE NA SEĆANJA - izložba povodom 70 godina Etnografskog instituta SANU (8-30.11.2017.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    TOŠO DABAC UNUTAR OKVIRA: FOTOGRAFIJE BAŠTINE - izložba (9.11.-3.12.2017.)

    stručna koncepcija: Lana Lovrenčić

    kustosice: Marina Benažić, Lana Lovrenčić

    suradnice: Renata Filčić, Jana Gamilec, Ivana Janković, Vendi Vernić, Dario Vuger

    postav izložbe: Vendi Vernić

    http://www.msu.hr

    Istituto Italiano di Cultura, Kneza Miloša 56, Beograd

    SKINAZI (SCHINASI): DINAMIKA NEOFUTURIZMA / DINAMICA DEL NEOFUTURISMO - izložba (9.11.2017-15.1.2018.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Izložbeni salon Izidor Kršnjavi (ŠPUD, Zagreb) Trg Republike Hrvatske 11, Zagreb

    POSLJEDNJI IZAZOV - Fantastična izložba lutaka i scenografije iz istoimenog filma Božidara Trkulje (9-23.11.2017.)

    Autorski tim filma, lutaka i scenografije: Božidar Trkulja, Nenad Laktašić, Antonija Veljačić, Antonia

    Begušić, Ivana Bošnjak, Thomas Johnson, Dina Karadžić, Tihana Ostreš, Lana Marić, Miljenko

    Vuradin, Petra Kožar, Davor Krelja, Danica Franić

    organizacija: Udruga bivših učenika ŠPUD-a Zagreb - UBU, u suradnji sa Školom primijenjene umjetnosti i dizajna, Organizmom i Zagreb filmom

    http://ubu.hr

    http://ss-primijenjenaumjetnostidizajn-zg.skole.hr

    Kulturni centar Beograda

    IVANA KLIČKOVIĆ: HERE…THE MOON - izložba (9.11.-7.12.2017.)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    VLADIMIR MILADINOVIĆ i IBRO HASANOVIĆ - crteži, fotografije, video instalacije, dokumentarni materijal - izložba (9.11.-7.12.2017.)

    http://www.kcb.org.rs

    11/Nov/2017

    HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb

    DAMIR GAMULIN: DIZAJNOM, IZVAN DIZAJNA - izložba (10.11.-1.12.2017.) dizajnerskih radova od ranih 2000-ih do 2017.

    kustos izložbe, tekstovi: Marko Golub

    autori koncepcije izložbe i izložbenog postava: Marko Golub i Damir Gamulin

    grafički dizajn: Damir Gamulin

    suradnica: Monika Džakić

    organizacija izložbe: Hrvatsko dizajnersko društvo / HDD galerija

    http://dizajn.hr

    Galerija '73, Beograd

    ZORAN VRANEŠEVIĆ (Arilje, 1967): PLASTIČKE VEZE 2 - izložba skulptura i crteža (10-21.11.2017.)

    http://www.galerija73.com

    Studentski kulturni centar, Kragujevac

    IZBOR IZ KOLEKCIJE GALERIJE SKC KRAGUJEVAC 2015-2016 - izložba (10-30.11.2017.)

     

    autori:

    PREDRAG TERZIĆ

    ANA KNEŽEVIĆ

    NEMANJA NIKOLIĆ

    ANA PILJIĆ MITROVIĆ

    JELENA ILIĆ

    NIINA TODOROVIĆ

    MILICA ANTONIJEVIĆ

    NEVENA POPOVIĆ

    MIHAILO VASILJEVIĆ

    VLADIMIR RANKOVIĆ

    DRAGA JOVANOVIĆ

    MILICA JAKŠIĆ

    LJUBIŠA SIMOVIĆ

    MARIJA  BOGDANOVIĆ

    DRAGANA DRAGUTINOVIĆ

    JOVANA TRKULJA

    JELENA SAVIĆ

     

    autori izložbe: Ksenija Marinković, istoričarka umetnosti i Ivan Arsenijević, urednik likovnog programa SKC Kragujevac

    http://www.skckg.com

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    IGOR BANFI (1973, Murska Sobota): NOTRANJE POKRAJINE - razstava (10.11.-9.12.2017.)

    http://www.ugm.si

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Artget (16. godina), Trg republike 5/I

    Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić

    KOLEKTIVNE PRAKSE I FOTOGRAFIJA U REGIONU - izložba (9.11.-7.12.2017.) u okviru projekta Fotodokumenti 2017                                                                   

    JAKA BABNIK, PETER RAUH, MATJAŽ RUŠT & ROBERT MARIN, FOTOSFERA (Slovenija)

    CHKRAP (Makedonija)

    BELGRADE RAW, KAMERADES, IZA EKRANA, NI FOTO KOLEKTIV (Srbija)

    http://www.kcb.org.rs

    12/Nov/2017

    Galerija Lamparna, Rudarska 1, Labin

    Ciklus izložbi: V.I.T.R.I.O.L.

    TAJČI ČEKADA (Rijeka): EKO EKO LJUDSKO MLIJEKO - izložba (11-25.11.2017.)

    https://www.tajcicekada.com

    http://www.lamparna.hr

    14/Nov/2017

    Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin

    ŽIVOJIN TURINSKI, DUŠKO VIJATOV, MILAN SOLAROV, Uticaji aktuelnih dešavanja u srpskoj umetnosti sredinom 20. veka na razvoj umetničkog života u Zrenjaninu i okolini, iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin - izložba (13.11.-14.12.2017.)

    autor i kustos izložbe: Sunčica Lambić-Fenjčev

    http://www.galerija.rs

    Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    VANČO HRISTOV (1956, Sušica): SLIKE - izložba (13-25.11.2017.)

    http://suluv.org

    Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd

    ANASTAS JOVANOVIĆ - UMETNOST I NOVI MEDIJI - izložba (13.11.2017.-28.1.2018.), povodom 200 godina od rodjenja (1817-1899)

    Autorka izložbe: msr Danijela Vanušić, viša kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    Grafički kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd

    ALBIN BRUNOVSKI (1935-1997): GRAFIKE - izložba (13-25.11.2017.)

    http://www.grafickikolektiv.org

    Galerija Spot, Ured za fotografiju, Čanićeva 6, Zagreb

    MARKO TADIĆ: DUŽNOST DOKUMENTIRANJA - izložba (13.11.-1.12.2017.)

    http://croatian-photography.com

    Greta, Ilica 92, Zagreb

    TONI MIJAČ: VEZU NI/JE MOGUĆE USPOSTAVITI - video izložba (13-20.11.2017.) u sklopu programa novih medija i video umjetnosti Interface 2018

    http://greta.hr

    15/Nov/2017

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    KAD ARHITEKTURA POSTANE SJEĆANJE / POGLED NA UMJETNIČKU PRODUKCIJU PROJEKTA MOTEL TROGIR 2014.-2017 - izložba (14.11.-2.12.2017.)

    umjetnici: GILDO BAVČEVIĆ, IGOR JURAN, GAJA MEŽNARIĆ OSOLE & NUŠA JELENEC, NELI RUŽIĆ, LANA STOJIĆEVIĆ, KATHARINA SWOBODA, NIKOLAS VENTOURAKIS, ANA ZUBAK
    koncepcija: Motel Trogir tim (Nataša Bodrožić, Lidija Butković Mićin, Saša Šimpraga)

    http://moteltrogir.tumblr.com

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn/47

    UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd

    MIHAILO M. PETKOVIĆ i ALEKSANDAR LEKA MLADENOVIĆ: FE/AU (GVOŽĐE/ZLATO) - izložba (14-27.11.2017.)

    http://www.ukparobrod.rs

    Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split

     

    JADRANKO RUNJIĆ (Gospić, 1956.): METALNO KOLO - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    kustosi: Branko Franceschi, Marija Stipišić Vuković

    asistentica kustosa: Mirela Vrdoljak

     

    ELA GAŠPEROV (1992, Split): ANIMO - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    kustos: Božo Kesić

    https://www.galum.hr

    Italijanski institut za kulturu Beograd, Kneza Miloša 56, Beograd

    49. ZLATNO PERO BEOGRADA | 14. MEĐUNARODNI BIJENALE ILUSTRACIJE 2017 / 49th GOLDEN PEN OF BELGRADE | THE 14th INTERNATIONAL BIENNIAL OF ILLUSTRATION 2017 (30.10.-19.11.2017.)

     

    SARA MACETI (Italija) - izložba (14-24.11.2017.)

    organizacija: Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije (ULUPUDS) i Italijanski institut za kulturu u Beogradu

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Biblioteka grada Beograda

    SELMAN TRTOVAC - izložba crteža (14.11.-5.12.2017.)

    http://www.bgb.rs

    Dom omladine Beograda

    TIJANA RADENKOVIĆ (1991): METODE/ MI NISMO SAMO MI - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    http://www.domomladine.org

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb

    SHAKESPEARE MEĐU NAMA - izložba (14.11.-9.12.2017.)

     

    MANGELOS

    TOMISLAV GOTOVAC

    MLADEN STILINOVIĆ

    SANJA IVEKOVIĆ

    DALIBOR MARTINIS

    SVEN STILINOVIĆ

    VLADO MARTEK

    IGOR GRUBIĆ

    GORAN TRBULJAK

    kustosica: Branka Stipančić

    http://www.g-mk.hr

    Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd

    STANKO ZEČEVIĆ (1954, Nikšić) - retrospektivna izložba crtačkog opusa (14.11.-14.12.2017.)

    http://www.gallerychaos.com

    Galerija 212, Vlajkovićeva 25, Beograd

    KOSTA BOGDANOVIĆ (1930-2012): SKULPTURE I RELJEFI 1960-2012 - izložba (14-28.11.2017.)

    http://atelje212.rs

    16/Nov/2017

    Železnički muzej, Nemanjina 6, Beograd

    38. AKVARELISTIČKA KOLONIJA SAVA (Brod, RS/BiH) - izložba (15.11.-1.12.2017.)

    http://www.opstina-brod.net

    http://www.zeleznicesrbije.com/izlozba-akvarelisticke-kolonije-sava-u-zeleznicko...

    Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo

    NUSRET PAŠIĆ (1951, sarajevo) - samostalna izložba (15.11.-2.12.2017.)

    http://www.collegium.ba

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Ciklus izložbi: Strip i ilustracija

    MARIJA JEVTIĆ (21971, Valjevo): CRTEŽ I ILUSTRACIJA - izložba (15.11.-2.12.2017.)

    http://www.skc.org.rs

    Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd

    ČUVARI VREMENA - ZABORAVLJENO INDUSTRIJSKO NASLEĐE - izložba (15.11.-3.12.2017.)

    autori izložbe: mr Rifat Kulenović, muzejski savetnik i Ada Vlajić, kustoskinja

     

    Između ostalih, na izložbi se mogu videti fotografije: Astronomske opservatorije Beograd (građene od 1929. do 1932. godine), Briketarnice rudnika Rtanj (1912), Fabrike tekstila Stamenković u Leskovcu (početak 19. veka), Hidroelektrane u Sićevu (1931), Zrenjaninske fabrike alkohola (kraj 19. veka) i Rudnika i topionice u Boru (1904)

    http://www.muzej-jugoslavije.org

    Kulturni centar Nikola Đurković, Obala bb, Kotor

    ATOMSKA BOMBA - HIROŠIMA I NAGASAKI - izložba (15-30.11.2017.)

    http://www.yu.emb-japan.go.jp/itprtop_sr/index.html

    Galerija Rima, Pariska 8, Beograd

    VLADIMIR VELIČKOVIĆ - slike (15.11-15.12.2017)

     

     

    http://www.galerijarima.com

    17/Nov/2017

    Knjižnica Vladimir Nazor, Vodovodna 13, Zagreb

    RIJEČ I SLIKA 2013-2017 - LIKOVNA DJELA S PET FESTIVALA SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI - izložba (16.11.-14.12.2017.)

    sudjeluju: GRGUR AKRAP, GORDANA BAKIĆ, ANTONIJA BALIĆ ŠIMRAK, MERCEDES BRATOŠ, TOMISLAV BUNTAK, TANJA DABO, SEBASTIJAN DRAČIĆ, FEDOR FISCHER, DANKO FRIŠČIĆ, DUJE JURIĆ, IVANA JURIĆ, VEDRAN KEMENS, KORALJKA KOVAČ, DORA KOVAČEVIĆ, MARTINA MIHOLIĆ, ALEN NOVOSELEC, IVANA PIPAL, LEA POPINJAČ, SINIŠA REBERSKI, DOMAGOJ ROGINA, MAJA ROŽMAN, ROBERT ŠIMRAK, MARKO TADIĆ, ŠIMUN TOLIĆ, MARTA TUTA, MIO VESOVIĆ, ALAN VLAHOV, MIRJANA VODOPIJA, ZLATAN VRKLJAN, JOSIP ZANKI

    organizacija: Knjižnica Vladimira Nazora i Fraktura

    http://www.fraktura.hr

    Kulturni centar Paraćin, Vila Nikolić, Branka Krsmanovića 45, Paraćin

    Foto-takmičenje VIKI VOLI ZEMLJU (WIKI LOVES EARTH) - izložba (16-30.11.2017.) najboljih fotografija prirode Srbije

    https://rs.wikimedia.org

    Galerija ULUS, Beograd

    STANKO ZEČEVIĆ (1954, Nikšić) - izložba slika (16-28.11.2017.)

    http://www.ulus.rs

    Galerija Juraj Klović, Verdijeva 19b, Rijeka

    RIJEKA MINIJATURNE UMJETNOSTI - izložba (16-30.11.2017.)

    https://www.facebook.com/Rijeka-mini-art-1378257555554874

    http://www.rijekaminiart.com

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    IGNJAT JOB (1895-1936): VATRA MEDITERANA - izložba (16.11.-24.12.2017.)

    autor izložbe: prof. dr Zvonko Maković

    rukovodilac projekta: prof. dr Jasna Jovanov

    saradnici: Moderna galerija Zagreb

    kustos izložbe: Jasmina Jakšić Subić

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    NIŠKI SALON 20/2 - izložba (16.11.-10.12.2017.)

     

    BOJAN BEM, TODOR STEVANOVIĆ, MOMA ANTONOVIĆ, RATKO LALIĆ, MAIJA DRAGOJLOVIĆ, GORAN MITIĆ

    izbor: Miroslav Anđelković

     

    ČEDOMIR VASIĆ, MILE GROZDANIĆ, RAJKO POPIVODA, JELENA TRAJKOVIĆ, GODANA KALJALOVIĆ ODANOVIĆ, DUŠAN TODOROVIĆ

    izbor: Ljiljana Slijepčević

    http://www.gslunis.org/oficirski_dom.html

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    LJUBAV SE RAĐA, ŽIVI I UMIRE U OČIMA - STVARALAŠTVO VILIJAMA ŠEKSPIRA - izložba knјiga (16-30.11.2017.)

    autor: Rastko Marković

    http://www.dksg.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    IVANA VIDIĆ: MIO BLU, iz ciklusa Posle 20 godina - izložba (16.11.-2.12.2017.)

    http://www.dksg.rs

    Galerija Lucida, Čika Ljubina 11/I, Beograd

    ZDRAVKO JOKSIMOVIĆ: LEČENJE UMETNOŠĆU - izložba (16-23.11.2017.)

    https://www.facebook.com/GalerijaLucida

    Institut za suvremenu umjetnost, Trg kralja Tomislava 20, Zagreb

    DANILO DUČAK (1953, Zagreb): ŽVRLJOINE - izložba (16.11.-9.12.2017.)

    https://www.facebook.com/ICA.Zagreb

    TransformArt galerija, Svetog Save 8, Beograd

    TIJANA ĐORĐEVIĆ: VATRE I OBLACI - izložba (16-30.11.2017.)

    http://www.tijanadjordjevic.com

    https://www.facebook.com/transformArtgallery

    Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd

    MARIJA ŠEVIĆ: PARTY - izložba (16-25.11.2017.)

    http://www.marijasevic.com/

    http://u10.rs

    Naučni klub Beograd, Kralja Petra 46, Beograd

    INTELIGENCIJA BILJAKA - izložba o životu biljnog sveta (15.11.-1.12.2017.)

    http://www.cpn.rs

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    Kreativna fabrika: DosijeUmetnik

    DUALNOST / DUALITY - internacionalna, kolaborativna, multimedijalna izložba (16-23.11.2017.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    18/Nov/2017

    Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    ALEKSANDRA VAGNER RANĐELOVIĆ (1969, Beograd) i ČEDOMIR RANĐELOVIĆ (1970, Beograd): SVE JE IKONA SVE JE IKONIČNO - izložba (17.11.-5.12.2017.)

    http://www.kulturagrocka.rs

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    DOBROVOLJCI SREDNJEG BANATA U PRVOM SVETSKOM RATU - izložba (17.11.-15.12.2017.) povodom obeležavanja godišnjice oslobođenja Velikog Bečkereka u Prvom svetskom ratu 1918. godine

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Galerija Art, Branka Radičevića 20, Kragujevac

    NIKOLINA IVEZIĆ i PETAR HRANUELLI (Hrvatska): MEKO I TVRDO - izložba (17.11.-1.12.2017.)

    http://www.galerijart.com

    Crnogorska galerija umjetnosti Miodrag Dado Đurić, Cetinje

    SLOBODAN BOBO SLOVINIĆ (1943, Budva) - retrospektivna izložba (17.11.-31.12.2017.)

    kustosi izložbe: Ljiljana Zeković, Miloš Marjanović

    organizator: Narodni muzej Crne Gore

    http://www.mnmuseum.org

    Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd

    TATJANA OBRENIĆ (1974, Beograd): TRAGANJE ZA ISTINOM - izložba (17-25.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    KATARINA KOSANOVIĆ i SAŠA LALIĆ: TIŠINA - izložba umetničkih fotografija (17-27.11.2017.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    TOPLIČKI SLIKARI - izložba (17-28.11.2017.)

    http://www.ulus.rs

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    SLOBODAN TRAJKOVIĆ: PRISUTNO I ODSUTNO - izložba (17.11.-5.12.2017.)

    www.facebook.com/gsusmederevo

    http://mus.org.rs

    Gastro bar 20/44, Skadarska 40b, Beograd

    Kreativna fabrika: Dosije Umetnik

    ANA MARINOVIĆ (1981, Beograd): KAPIJE I PROZORI BEOGRADA | AUTOPORTRETI I AKTOVI + PO NEKI VRABAC, UMETNICA - SAMOJ SEBI INSPIRACIJA - retrospektivna izložba grafika (17.11.-3.12.2017.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    19/Nov/2017

    Galerija Ciglana, Slanački put 26, Beograd

    ŽIVEO KAVANDOLI! - strip izložba (3-15.10.2017.), posvećena najpoznatijem animiranom liku osamdesetih LA LINEI (LINIJI) i njenom tvorcu, italijanskom animatoru OSVALDU KAVANDOLIJU (18-25.11.2017.)

    Na izložbi učestvuje 100 autora iz čitavog sveta, među kojima i desetak domaćih strip crtača

    La Linea prva epizoda: https://www.youtube.com/watch?v=zplVQ17_ooE

    Kavandoli i La Linea: https://www.youtube.com/watch?v=zdSG9CTEk1w

    https://www.facebook.com/CiglanaKlubLjubiteljaTeskeIndustrije

    20/Nov/2017

    14. Dečji pozorišni festival POZORIŠTE ZVEZDARIŠTE: ZVEZDARIŠTE - TAMO GDE BAJKE STANUJU (17-23.11.2017.) Beograd

    PROGRAM

    http://zvezdariste.rs

    Rektorat Univerziteta umetnosti, Kosančićev venac 29, Beograd

    KULTURA SEĆANJA I SAVREMENI MUZEJ - seminar (20/21.11.2017.)

    organizacija: Nacionalni komitet ICOM Srbija

    http://network.icom.museum/icom-serbia

    SANU, Beograd

    DAN AKADEMIJE

    Pozdravna reč akademika Vladimira S. Kostića, predsednika SANU

     

    Muzički program

    Kristof Vilibald Gluk: Melodija iz opere Orfej i Euridika

    izvodi: Dunja Kalamir - violina

     

    Zaveštanja

    Priredio: akademik Ljubomir Simović

     

    Andrićevo ćutanje - O 125. godišnjici rođenja Ive Andrića

    Tekstove Ive Andrića govore dramski umetnici Voja Brajović i Nebojša Kundačina

     

    Muzički program

    Žozef Boden de Boamortije: Koncert za pet flauta a-moll (Adagio–Allegro)

    Enriko Josif: Ditiramb za Hor flauta

    izvodi: Hor flauta „Lola klasik“

    dirigent: Ljubiša Jovanović

     

    Koktel u Klubu SANU

    https://www.sanu.ac.rs

    Grad, Beograd

    UMETNOST IZA REŠETAKA - prodajna izložba (20-25.11.2017.) selektovanih radova nastalih u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu

    Tim radnih terapeuta okupacione rehabilitacije: Dragana Mihaljev, Ljiljana Sarajlić Grković, Dobrila Lazić, Tanja Ostojić, Marija Trifunović, Dragana Kaličanin, Radmila Đokić, Dalibor Janjušević

    Autorka projekta: Ljudmila Stratimirović

    http://www.gradbeograd.eu

    Hrvatski dom herceg Stjepan Kosača, Trg hrvatskih velikana bb, Mostar

    11. MOSTAR FILM FESTIVAL (16-22.11.2017.)

     

    15:00 SLOT 2

    17:00 H-8

    18:00 THE LINE

    20:00 PROKLETI PAS

    21:00 NEŽELJENA BAŠTINA

    22:30 AFTERPARTY

    http://www.moff.ba

    Fakultet muzičke umetnosti, Kralja Milana 50, Beograd

    Gost FMU YINAM LEEF (dekan i profesor kompozicije na Jerusalimskoj Akademiji) - predavanje

    http://www.fmu.bg.ac.rs

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti @ bivša tvornica Rikard Benčić, Rijeka

    TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - KUDA IDEMO NE PITAJTE / ANTICIPATOR OF THE CRISIS - WHERE DO WE GO DO NOT ASK - retrospektivna izložba (22.9.-26.11.2017.)

    MMSU u saradnji sa Institutom Tomislav Gotovac

     

    TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - predstavljanje knjige
    autorice i autori tekstova: Goran Petercol i Goran Trbuljak, Diana Nenadić, Marija Katalinić i Boris Ružić, Ana Janevski, Janka Vukmir, Ana Ofak, Andrej Mirčev, Suzana Milevska, Suzana Marjanić, Darko Šimičić, Miško Šuvaković, Ksenija Orelj i Nataša Šuković
    dizajn knjige: Ana Tomić i Marino Krstačić Furić
    prevoditelji i lektori: Lidija Toman i Graham McMaster
    izdavač: Muzej moderne i suvremene umjetnosti
    suizdavač: RIJEKA 2020 d.o.o.

     

    Knjigu će predstaviti urednički tim knjige: Miško Šuvaković, Darko Šimičić, Ksenija Orelj i Nataša Šuković, autorice i autori tekstova Suzana Marjanić, Boris Ružić i Diana Nenadić, i Slaven Tolj, ravnatelj MMSU-a i Emina Višnić, direktorica Rijeka 2020.

    http://www.mmsu.hr

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    BEOGRADSKI FILMOPLOV 1945-1963 (6-21.11.2017.)

     

    17:00 PRSTEN (ŠSSR 1945)

    Prstýnek

    ul. Otomar Korbelar (Otomar Korbelár), Mari Blažkova (Marie Blazková)

    r. Martin Fric (Martin Fric)

     

    19:00 TARAS BULJBA (FR/VB 1936)

    Tarass Boulba

    ul. Ari Bor (Harry Baur), Daniel Darije (Danielle Darrieux)

    r. Aleksis Granovski (Alexis Granowsky)

     

    21:00 VIVA VILA (SAD 1934)

    Viva Villa !

    ul. Volas Biri (Wallace Beery), Leo Kariljo (Leo Carrillo)

    r. Džek Konvej (Jack Conway), Hauard Hoks (Howard Hawks)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    FILM NOAR FELJTON (7-21.11.2017.)

     

    18:00 BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)

    Sunset Boulevard

    ul. Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)

    r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

     

    20:30 LORA (SAD 1944)

    Laura

    ul. Džin tirni (Gene Tierney), Vinsent Prajs (Vincent Price)

    r. Oto Preminger (Otto Preminger)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    Promocija dvostrukog kompakt diska DUAL - muzika za dva klavira kompozitora Vladimira Tošića u izvođenju pijanista Ljiljane Vukelje i Vladimira Cvijića

    izdavač: Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu
    u razgovoru učestvuju: Dragana Jovanović, recenzent

     

    program:
    Vladimir Tošić (Beograd, 1949)

    Dual
    Nikola Zaringer i Simona Petković

    Altus
    Miloš Spasić i Kalina Zdravković

    http://www.kcb.org.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Ciklus: 1917: godina velikih odluka i prelomnih ratnih događaja

    RUSKE REVOLUCIJE I KRALJEVINA SRBIJA

    predavač: prof. dr Mira Radojević, Filozofski fakultet u Beogradu

    http://www.kolarac.rs

    Biblioteka Petar Kočić, Viška 3, Beograd

    Pesničko veče: Pet pesnikinja sa Kosovom u srcu

    učestvuju: LELA MARKOVIĆ, IRINA ČERNJAVSKI ŠANTRIĆ, VESNA TOMIĆ, ZORKA BOŽOVIĆ, NADA HADŽI PERIĆ

    http://www.bgb.rs

    CZKD, Beograd

    Branislav Jakovljević: SMRZNUTI MAGARAC I DRUGI FENOMENI - predstavljanje knjige eseja

    izdavac: MostArt i LINKS

    razgovaraju: Branislav Jakovljević, Damir Arsenijević i Saša Ilić

    http://www.czkd.org

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 OBEĆANJE (74 min) - dokumentarni film

    režija: Željko Mirković

    https://www.youtube.com/watch?v=RqmOBCFRmhg

     

    20.30 DAN OSLOBOĐENJA (Letonija/Norveška/Slovenija, 2016, 100 min) - dokumentarni film

    režija: Morten Travik, Ugis Olte

    https://www.youtube.com/watch?v=IDA0RgFiOes

    http://www.kolarac.rs

    Dom omladine Beograda

    Kokice terapija #2

    BARAKA - film

    autor: Ron Frike (Ron Fricke)

    Film gledamo sa Žanet Prinčevac de Villablanca, jungovskom psihoanalitičarkom i terapeutkinjom

    http://www.domomladine.org

    Dom omladine Beograda

    Tribina Društva ljubitelja fantastike „Lazar Komarčić“

    Folklorna fantastika: predstavljanje zbirke kratkih priča: U VRZINOM KOLU

    gost: Aleksandar Tešić

    http://www.domomladine.org

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    DEJVID BIRN

    predavač: Mićun Ristić

    http://www.dksg.rs

    Banatski kulturni centar, JNA 35, Novi Miloševo

    KALIOPE AUSTRIJA. ŽENE U DRUŠTVU, UMETNOSTI I KULTURI - izložba (20.11.-12.12.2017.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    49. REVIJA HRVATSKOG FILMSKOG STVARALAŠTVA (24-26.11.2017.) Vrbovac

     

    Galerija Pučkog otvorenog učilišta

    Sad znaš - izložba - eksperimentalna filmska instalacija

    http://www.hfs.hr

    Grad, Beograd

    Delikatesni ponedeljak: GRUPA ZA SKANDINAVSKE JEZIKE I KNJIŽEVNOSTI

    http://www.gradbeograd.eu

    Studentski kulturni centar, Beograd

    IMAM DIPLOMU, ŠTA SAD? - predavanje

    predavacica: Milica Stojiljković, profesorka književnosti

    http://www.skc.org.rs

    Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd

    2. Filmski festival RESTL FEST (20-22.11.2017.)

     

    20.11.

     

    Takmičarski program

     

    PLODOVI HRASTA (1 min. 03 sec.) - dokumentarni

    r. Tijana Popović

     

    MIRNA NOĆ NA KARABURMI (5 min. 58 sec) - kratki igrani

    r. Jovana Radovanović

     

    PRICA O SLOBODI (24 min. 58 sec) - dokumentarni

    r. Vladimir Djordjević

     

    ACROHOLIA PRNJAVOR STOCK (11 min. 54 sec) - dokumentarno eksperimentalni

    r. Branko Cvijetinović

     

    PREDATOR BELGRADE HA (1 min. 50 sec) - animirani

    r. Aleksandar Terzić

     

    SAMO JOŠ TREN (31 min. 46 sec) - dokumentarno igrani

    r. Vladimir Manić

     

    BORBA ZA SMRT (14 min. 58 sec) - kratki igrani

    r. Eleona Vedinova

     

    GOLGOTA RAKOVIČKE PAROHIJE (57 min. 26. sec) - dokumentarni

    r. đakon Aleksandar Azdejković

     

     

    21.11.

     

    Takmičarski program

     

    OD NAS LJUDI VEĆE STOKE NEMA (8 min. 7 sec) - dokumentarni

    r. Nedeljko Žugić

     

    VOICES-GLASOVI (3 min. 19 sec) - kratki igrani

    r. Predrag Mišić

     

    MIRNA NOĆ NA VRAČARU (8 min. 02 sec) - kratki igrani

    r. Matija Novaković

     

    MAMULA (4 min. 38 sec) - dokumentarni

    r. Nebojša Kolak

     

    SLAVOLJUB MUSLIN (22 min. 46 sec) - dokumentarni

    r. Đorđe Traživuk

     

    REDNOVER (2 min. 37 sec) - animirani

    r. Aleksandar Terzić

     

    2116 (10 min. 48 sek) - kratki igrani

    r. Janko Đurić

     

    HASANAGINICA (15 min) - kratki igrani

    r. Aleksandar Volić

     

    IGRA (8 min) - kratki igrani

    r. Aleksandar Terzić

     

    ZELENGORA ISKONSKI STOČARI… ISKONSKI STOČARI I OSMIJEH MONIKE BELUČI (48 min. 36 sec) - dokumentarni

    r. Nedeljko Žugić

     

     

    22.11.

     

    Dodela nagrada

    SELFI - dugometražni film van konkurencije

    reditelj: Milan Nikolić

    http://www.kccukarica.rs

    Mala galerija ULUPUDS-a, Uzun Mirkova 12, Beograd

    ZOJA JOVANOV (Beograd): ZOJIN RUKOPIS - samostalna izložba (20-27.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    NAIVNI KIŠOBRANI - izložba naivne umetnosti na otvorenom (20-23.11.2017.)

    rganizacija: Kreativni centar za turizam, umetnost i kulturu iz Kovačice

    https://drive.google.com/file/d/0B6z1bOxS3_npOGxFQ3VKZnhxMzA/view?usp=sharing

    https://www.kczr.org

    4. KANTFEST BEOGRAD 2017 (16-20.11.2017.)

     

    Teatar Levo, Resavska 11 (AKUD Lola)

    Poetsko-muzički projekat U zrnu smisla

    SELJOBRITI kaži 2

    autorsko veče Branislava Bašića Pekara sa gostima

    besplatno

    https://sr-rs.facebook.com/kantfestbeograd

    Galerija Progres, Knez Mihajlova 27, Beograd

    HORIZONTI 2017 - izložba Slikarsko grafičke sekcije ULUPUDS-a (20-26.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Biblioteka grada Beograda

    SVETINJE SVETE ZEMLJE - tribina

    učestvuju: Mohamed Nabhan, ambasador Palestine i dr Dragoljub Marjanović.

    organizacija: Svetosavska omladinska zajednica i BGB

    http://www.bgb.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Zbornik DUŠAN IVANIĆ - razgovor

    učestvuju: dr Tihomir Brajović, dr Mihajlo Pantić i urednici zbornika dr Dragana Vukićević i dr Dragan Bošković

    http://www.kolarac.rs

    CK13, Novi Sad

    NJEN RAT: ŽENE PROTIV ISLAMSKE DRŽAVE - dokumentarni film

    http://ck13.org

    Studentski kulturni centar, Beograd

    VLADIMIR BLADOJEVIĆ (harmonika) - solistički koncert

    program: savremena srpska muzika za solo harmoniku - kompozitori: Milica Đorđević, Draško Adžić, Stevan Kovač, Tikmajer, Vladimir Trmčić, Dragana Jovanović, Ivan Brkljačić, Sonja Mutić

    http://www.skc.org.rs

    Narodno pozorište Sombor, Trg Koste Trifkovića 2, Sombor

    Vladimir Đurđević: NE IGRAJ NA ENGLEZE - predstava

    režija: Bogdan Janković

    koprodukcija: Kulturni centar Novi Sad i Teatar 34

    400 din

    http://www.npozoristeso.co.rs

    Greta, Ilica 92, Zagreb

    VALERIJA CEROVEC: 23. RUJNA, DAN KAD SE NIŠTA NAROČITO NIJE DOGODILO - izložba, u skopu programa Interface 2018.

    http://greta.hr

    Sava centar, Beograd

    RIBLJA ČORBA: ČORBA SE ČUJE I BEZ STRUJE - akustični koncert

    2300/2000/1800/1600/1000 din

    http://www.savacentar.net

    Kino Šiška, Ljubljana

    SUPER BESSE (Belorusija)

    https://www.youtube.com/watch?v=EnK_GmMDGYs

    https://www.youtube.com/watch?v=wv7S-CTNUlg

    AUF WIEDERSEHEN (Srbija)

    https://www.youtube.com/watch?list=PLgXyKzCK5zrkh-d2NqPhi-iIvqIpP-ja3&v=UZ-ePsvMdf8

    6/8 €

    http://www.kinosiska.si

    Kulturni centar Beograda

    Koncert učenika Gudačkog odseka MŠ „Dr Vojislav Vučković“

    Anonimni autor: Pesma iz Kalifornije, Uve Heger: Tango Santjago

    Lara Gluvajić - violina
    Hana Šami - violina
    Mara Petković - violina

    Karl Davidov: Romansa
    Duša Jovanović - violončelo

    Mihail Glinka: Ruska pesma
    Anja Ovaskainen - violina
    Natalija Farkaš - violina
    Natalija Dukanac - violina

    David Poper: Igra patuljaka
    Relja Mitrović - violončelo

    Henrik Vjenjavski: Romansa
    Dunja Kalamir - violina

    Luiđi Bokerini: Rondo
    Anja Rađenović - violončelo

    Fridrih Herman: Kapris za tri violine, op. 2
    Jana Vukićević - violina
    Nina Stakić - violina
    Milica Petrović - violina

    Manuel de Falja: Španska igra
    Nina Stakić - violina

    Johan Sebastijan Bah: Svita za violončelo br. 4 (Prelude, Bourrée 1, Bourrée 2)
    Vuk Ovaskainen - violončelo

    Franc Šubert: Prvi stav Klavirskog trija u Be-duru
    Dunja Kalamir - violina
    Vuk Ovaskainen - violončelo
    Jovan Rošulj - klavir

    https://www.kczr.org

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    JOZEF KLAĆIK i ALENA KLAĆIKOVA: 1+1 - izložba (20.11.-2.12.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija Pro3or, Koče Popovića 9, Beograd

    SKOCKANO - KVADRAT - godišnja izložba ULUPUDS sekcije umetničke fotografije (20-30.11.2017.)

    https://we.tl/yUbgZ02OEr

    http://www.ulupuds.org.rs

    Narodno pozoriste Užice, Kralja Petra Prvog 12, Užice

    22. Jugoslovenski pozorišni festival BEZ PREVODA (13-20.11.2017.)

     

    Olga Dimitrijević: MOJA TI

    Atelje 212 Beograd

    r. Aleksandra Milavić Dejvis

    http://www.jpf.uzickopozoriste.rs

    Narodno pozorište, Beograd

    Gostuje Crnogorsko narodno pozorište

    Dejan Dukovski: MAMU MU JEBEM, KO JE PRVI POČEO - predstava/drama

    režija: Luka Kortina

    podela: Goran Vujović (Inkasator, Doktor Falus, Treći), Milica Šćepanović (Bježanija, Mladić, Anđeo, Svekar, Sestra), Marko Todorović (Klovn, Mladić, Nepoznati, Šejtan), Vanja Jovićević (Balerina, Mladić, Lulu), Vukan Pejović (Mladić, Konstantin, Crni Arapin) i Anđela Radović (Mladić, Ikonija, Anđa)

    http://www.narodnopozoriste.rs

    Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

    Nil Labjut: SUDNJI DAN - prva repriza

    režija: Jana Maričić

    igraju: Milan Marić, Aleksandra Janković

    scenografija: Marija Kalabić

    kostimografija: Maria Marković

    kompozitor: Božidar Obradinović

    lektor : Ljiljana Mrkić Popović

    http://jdp.rs

    Dom omladine Beograda

    THE RESIDENTS (USA, art rock) -  svetska promotivna turneja IZMEĐU SNOVA / IN BETWEEN DREAMS

    http://www.domomladine.org/koncerti/lat/koncert-the-residents

    http://www.residents.com

    https://www.facebook.com/TheOfficialResidents

     

    http://www.domomladine.org

    Orto bar, Ljubljana

    CRIPPLED BLACK PHOENIX
    https://www.facebook.com/CBP444

    JONATHAN HULTEN
    https://www.facebook.com/chantsfromanotherplace

    EARTH ELECTRIC
    https://www.facebook.com/earthelectricband

    20 eur

    http://www.orto-bar.com

    Kulturni centar Beograda

    ANA MARKOVIĆ - klavir

    program: Franc Šubert: Tri klavirska komada, D. 946 (Allegro assai, Allegretto, Allegro), Frederik Šopen: Fantazija u ef-molu, op. 49, Skerco br. 3 u cis-molu, op. 39

    http://www.kcb.org.rs

Video
13.11.2017 | 16:23

Kritika na delu predstavlja: UVUU i Galerija Reflektor

Galerija Reflektor u Užicu, koja je počela rad tokom proteklog leta u nekadašnjoj kasarni u Krčagovu, u organizaciji Udruženja vizuelnih umetnika Užica (UVUU), pauziraće tokom zime, a za proleće najavljuje nastavak ambiciozno planiranog programa.